VIII. Victory Gála

seiishinkarateklubmartfu

Január utolsó hétvégéjén csapatunk Magyarországon, Martfűn járt a VIII. Victory gálán. Pénteken délelőtt indult útnak a Seishin Karate Klub különítménye három autóval. Útközben megálltunk Szolnokon a Halászcsárdában egy finom ebédre.

seishinkarateklubmartfu3

Érkezés után lepakoltunk és egyből mentünk a helyi termálfürdőbe egy picit lazulni a szombati verseny előtt. Szombaton reggel 9 órakor kezdődött a verseny. Csapatunk négy bírót is delegált: Jakab Adrient,Trenčík Nikolast, Markovics Ádámot, és verseny főbíráját Sensei Markovics Jánost. A klubból Senkulič Dézi lépett tatamira először. Első küzdelmét egyértelműen 6:0 ra nyerte meg két fejrúgással. Második küzdelemben egy 10 kilóval, nehezebb ellenféllel mérkőzött meg. Szépen betartotta az edzői utasításokat és a nagy súly különbség nagyon érzékelhető volt így 2 ponttal alul maradt. Rakus Ján és Sárai Csongor két versenyszámban is indultak. Elsőnek pontrendszerben küzdöttek ahol mindketten egy erős ellenféllel küzdöttek, meg akit nagyon rutinosan vertek meg fejrúgásokkal. Majd félre téve a barátságot egymással is megküzdöttek. Itt Rakus Ján bizonyosodott jobbnak így Ö lett a kategória bajnoka. Majd ugyanebben a felalításban megküzdöttek EKO szabályrendszerben is, ami folyamatos küzdelmet jelent. Rakus Ján két fejrúgással megverte az ellenfelét, akitől sajnos Sárai Csongor ebben a szabály rendszerben kikapott. Az egymás elleni küzdelemben most Sárai Csongor dominált és le is győzte a csapattársát. Így körbe verték egymást és az ellenfelük léphetett a dobogó felső fokára mivel neki volt több pontja. Utolsónak  Kiss Ádám küzdött, aki mindkét bunyóban sajnos kikapott de magához két verseny közt sokat fejlődött és ez lenne a cél. Verseny után még termál fürdőztünk, és vacsoráztunk majd egy jó beszélgetés után mindenki lepihent. Vasárnap reggeli után indultunk haza. Köszönet illeti a Victory karate klubbot és Shihan Stefanovics Józsefet, hogy megrendezte a versenyt. Továbbá a szülőknek, hogy elhozták a gyerekeket és tudtak gyakorolni, és Hupian Kristínának az edzői munkáért.

seiishinkarateklubmartfu2 (2)

Eredmények: Pontrendszer                                                    EKO szabályrendszer

Senkulič Dézi (Keszegfalva) -2. hely                                  Rakus Ján (Keszegfalva) – 2. hely

Rakus Ján (Keszegfalva) – 1. hely                                     Sárai Csongor (Keszegfalva)- 3. hely