Pénteken reggel Seishin Karate Klub különítménye 7 autóval, 10 harcossal 2 edzővel indult útnak Horvátországba, Samobor városába. A csapat időben megérkezett már d.u 14ó-ra. A gyönyörű idő igazán kedvezett a csapatnak, volt idejük megkóstolni a híres Samobori krémest, egy finom kávé mellett, közben élvezni a napsütést amiből mostanában kevés volt. Ez után a csapat még megmászta a Samobori várromot a vacsora előtt, és a várrom alatt még elfogyasztottak egy közös ittalt a vacsora előtt. Majd egy kis csapatépítés következett, a közös vacsora után.
Másnap 9ó-ra érkezett a csapat a sportcsarnokba, a megnyitó 10ó-kor volt ahol külön köszöntötték Shihan Markovics János 5.danos mestert a Szlovák Shinkyokushin Szervezet elnökét. Megnyitó után kezdődtek is a küzdelmek. Összesen 3 ország (Horvátország, Magyarország, és Szlovákia) 100 versenyzője vett részt a versenyen. A megnyitó után közös bemelegítés következett Tinával.
Először Derján Anna lépett tatamira és sajnos éppen csak alul maradt. Anna második elenfele erős és rutinos volt, tavaly is küzdöttek együtt. Anna idén már le tudta győzni és ez nagy siker.
Zsolnai Máté első nemzetközi versenyén szépen fel tudta felvenni a ritmust a nála jóval erősebb ellenfelével így megérdemelten győzött. Ez szintén igaz Papp Alexre is aki nagyon ügyesen harcolt. Sajnos a második körön már nem tudtak tovább jutni.
Rácz Kristófnak két ellenfele volt. Az elsőben bekapott egy erős ütést igy neki sem sikerült győznie. A másodikban viszont Ő fogta meg az ellenfelét gyomorra.
Vida Bercel kiválóan küzdött egy nála 15 kilóval és minimum egy fejjel nagyobb ellenfelénél (nem győzött) de így Ő kapta a legharcosabb versenyzői díjat.
Forró János szintén első Horvát versenyén szépen helytállt, az első küzdelmét K.O. -val nyerte. Majd a másodikban Ujj Renével küzdött ahol sikerült győznie igy első lett. René az első ellenfelét is gyomor K.O.-val nyerte.
Orsovics Áron másodszor járt Horvátországban. Első ellenfele sajnos nem jelent meg. A másodikban győzött, és a döntőben pedig Pécs Rolanddal mérkőzött akit két fej rúgással győzött le. Roland is kiválóan küzdött élete első Horvát versenyén és megérdemelten lett második helyezett.
Tercs Máténak csak egy ellenfele volt, “sajnos sokan lebetegedtek”. Máté jól kezdett és egy erős egyenes vonalú rúgással földre is küldte ellenfelét majd leütötte gyomorra igy győzött.

Eredmények:
1.helyezettek
Tercs Máté Márk (Ekecs)
Orsovics Áron (Ekecs)
Forró János (Keszegfalva)
2.helyezettek
Derján Anna, és Pécs Roland (Keszegfalva)
Rácz Kristóf (Ekecs)
Újj René (Dunaszerdahely)
3.helyezettek
Papp Alex, és Vida Bercel (Keszegfalva)
Zsolnai Máté (Dunaszerdahely)
Különdíj
Legharcosabb versenyző Vida Bercel
Mindenkinek még egyszer szívből gratulálunk!
Köszönet Hupian Kristínának, az edzői segítségért, és a szülőknek a támogatásért.

Be the first to comment on " Újra bajnoki cím Horvátországból"