Nyitra megyei pohár, és Polgármester Kupa

PolgarmesterKülöndijaMarkovicsAron

A keszegfalvai Seishin Karate Klub már XIV. alkalommal rendezte meg a Polgármester Kupa Tameshiwari (töréspróba) elnevezésű Nemzetközi Karate Versenyt Keszegfalván szigorúan betartva a higiénia előírásokat. A versenyre idén több mint 60 nevezés érkezett 2 országból.  A regisztráció után a verseny reggel 8ó kezdődött a Lőrincz Gyula általános iskola tornatermében, ahol több feladatot kellett teljesíteniük a rajt előtt a versenyzőknek. Volt, ahol súllyal kelet távolba dobni, volt, ahol egyensúlyozni kellett Svájci labdán, vagy épp tartani magad a rúdon, és volt deszka törés is ököllel, kézéllel és könyökkel.

A versenyt Pataki Dezső polgármester úr nyitotta meg a rajt előtt. Megköszönte a versenyzőknek, hogy ilyen szép számban eljöttek, és kihangsúlyozta, hogy a gyerekek milyen jó helyen vannak, jó sportot és közösséget választottak, majd mindenkinek sok sikert kívánt. Ezután Markovics János a Seishin karate klub vezetője is bíztatta a versenyzőket, hogy a nagy meleg ellenére, ami már magában embert próbáló, lépjenek túl saját határaikon, hisz erre tanít bennünket a küzdősport, és ez a verseny.

Külön köszöntötték még a Seishin Karate Klub edzőjét Sensei Hupián Krisztinát 2.danos mestert, aki nagyon sokat tett azért, hogy fentartsuk a klub működését a vírusos időszakban.

A megnyitón külön kiértékelték még a 2020-as évről az év Szamuráját, és legharcosabb Amazonját ugyanis a szokásos évzáró tavaly sajnos elmaradt. A hölgyeknél a XI. díj boldog tulajdonosa a legharcosabb Amazon Vígh Lara lett (Ekecsről). Aki már 11 éve jár edzésekre. Kitartása példamutató, az elmúlt évben rengeteget fejlődött, és a versenyen is első lett. Az év szamurája a 14. díj boldog tulajdonosa Markovics Áron lett (Keszegfalváról). Kitartása példamutató. Már nagyon rég 11 éve kitartóan jár edzésekre. Tavaly az összes versenyt aranyéremmel zárta, és ezen versenyen is első lett.

A megnyitó után pontosan tíz órakor rajtolt az első futó. A legkisebb gyerekek (5-6 évesek) 2km, a nagyobbak 4 km (7-12 évesek), és serdülő korosztálytól 5,5km (13 éves kortól) futottak. A távon belül különböző erőnléti és ügyességi feladatokat voltak. A töréstechnikánál Cserepes Zoltán volt a legjobb 22 deszkával, és dombmászásnál is remekelt sőt az összevont kategóriát is megnyert a felnőtteknél.

Minden versenyzőnek komoly kihívás volt ez a táv a maga szintjén, és mindenkinek sikerült legyőznie saját magát, és túllépni határain ez a harcművészetek fő célja. Az erőpróba végén a polgármester úr jóvoltából mindenki elfogyaszthatta a jól megérdemelt ebédjét. A keszegfalvai Seishin Karate Klub növendékei 13 kategóriát megnyertek a 20-ból. És az összevont kategóriákban is kiválóan teljesítettek. Az összevont kategóriáknál már nem veszik figyelembe a testsúlyt hanem, mindenki egy kalap alatt versenyzik.

Nyitramegyei kupa2021

Eredmények (első helyezettek súlycsoportok szerint):

• Gyerek 1. Nő /

Pósa Gabriella (Seishin Dunaszerdahely) Bognár Boglárka (Rakurai) Bota Sára (Rakurai)

• Gyerek 2. Nő /  Bognár Luca (Rakurai)
  • Serdülő Ifjúsági Nő összevont/ Vígh Lara (Seishin Ekecs) Both Gabriella (Seishin Dunaszerdahely)

• Előkészítő Férfi/ Hidegh Krisztián (Rakurai)
  • Gyerek.0 férfi/ Hidegh Flórián (Rakurai) Bogdán Félix (Rakurai)  Jónás Alex (Rakurai)
  • Gyerek 1. Férfi / Pósa Gabriel (Seishin Dunaszerdahely)
  • Gyerek 2. Férfi /

Molnár Dominik (Seishin Keszegfalva) Tanító Péter (Seishin Ekel) Bíró Bendegúz (Seishin Dunaszerdahely)

• Serdülő Férfi/ Sárai Csongor (Seishin Keszegfalva), Borbély Barnabás  (Seishin Dunaszerdahely)
  • Ifjúsági és Markovics Áron (Seishin Keszegfalva)
  • Junior Férfi összevont/ Gányovics Ádám (Seishin Dunaszerdahely)
  • Felnőtt Férfi/ Kagyarják Tamás (Seishin Ekecs) Cserepes Zoltán (Seishin Nemesócsa)
  • Eredmények összevont kategóriák (első helyezettek súlycsoportok nélkül több mint 5 fő estén):
  • Gyerek 1. Nő (7fő) /  Bogdán Szonja (Rakurai)
  • Serdülő Ifjúsági Nő összevont (5 fő)/ Vígh Lara (Seishin Ekecs)

• Gyerek.0 férfi (8 fő)/ Jónás Alex (Rakurai)
  • Gyerek 2. Férfi (12fő) / Molnár Dominik (Seishin Keszegfalva)
  • Serdülő Férfi (6fő)/ Borbély Barnabás  (Seishin Dunaszerdahely)
  • Felnőtt Férfi (7 fő)/ Cserepes Zoltán (Seishin Nemesócsa)

A polgármester úr különdíját, a Polgármester Kupát Markovics Áron (Keszegfalva) kapta, meg aki nagyon szép eredményeket el mint hazai, mint Nemzetközi szinten a 2020-as évben, és ezen a versenyen is első lett.

Külön köszönetet illeti még a szülőket, és a klub edzőit, akik segítsége nélkül nem tudtuk volna lebonyolítani a rendezvényt.

Be the first to comment on "Nyitra megyei pohár, és Polgármester Kupa"