Kerékpáros emléktúra/ Kovács Kata Zsófiára emlékeztek

kovacskatazsofia

Július 11-én immár harmadik alkalommal került megrendezésre a „Harcos útja” elnevezésű kerékpáros emléktúra. Az emléktúra a 4 évvel ezelőtt tragikusan elhunyt 16éves fiatal lány, az ekecsi Kovács Kata Zsófia emlékének megőrzésére  indult el. Zsófi sportoló volt, 8éves korától a Seishin karate klub aktív tagja. Sok hazai és nemzetközi dobogós helyet szerzett. 2015-ben a lengyelországi Európa bajnokságon ezüstérmes lett.

Az emléktúrát Zsófi édesanyja kezdeményezte, azzal az elképzeléssel, hogy mozgásra, sportolásra ösztönözze Ekecs és környéke lakosait. Az útvonal pedig Ekecs-Gúta-Martos, ami összesen 46km. Az emléktúrán évről –évre többen vesznek részt. Nem csak a falubeliek, de a Csallóköz több településéről-Úszortól Dunaszerdahelyen,Galántán  keresztül egészen Komáromig-vettek részt a kerékpározás szerelmesei. Voltak köztük profi bringázók, akik évente több ezer kilométert tudhatnak magukénak, de egészen kezdők illetve hobbi szinten biciklizők is. A korosztály is nagyon vegyes volt, a legfiatalabb 10évestől egészen a már nyugdíjban lévőkig mindenki jól bírta a túrát.

A résztvevők szombat délelőtt 9.30-órától gyülekeztek az ekecsi kultúrház udvarán, majd 10 órakor egy közös fotó elkészítése után, 30-an indultak útnak. Ekecs és Lakszakállas határában még ketten csatlakoztak a csapathoz. A másik csapat Keszegfalváról indult. Mivel az időjárás nagyon kedvezett, kellemes tempóban lehetett tekerni, Gútára már délelőtt 11 órakor megérkezett mindkét csapat. Itt a helyi polgármester Horváth Árpád fogadta a kerékpárosokat és frissítővel kínálta őket Dr. Viola Miklós jóvoltából, amit nagy örömmel fogadtak el. Gútán további 12kerékpáros csatlakozott, így Martosra már több, mint  40-en érkeztek be.

A kerékpárosok útja a Csallóköz meseszép tájain vezetett keresztül. Egymást váltották az érett gabonatáblák, mosolygós napraforgó és zöldellő kukoricaföldek. Gyakran tekertek különbféle kanálisok mentén és több helyen találkoztak az éppen aratást végző gazdákkal is.

Martosra a Feszty-parkba koradélután kb 13,30 órakor érkezett meg a biciklis csapat.

emlektura

Itt már a szervezők kész ebéddel, frissítővel, gyümölcsökkel és egyéb finomságokkal várták őket. A meleg ebédet, gulyást két aktív biciklisnek(Cseh Tamásnak és Eöllős Gábornak) köszönhették, akik már kora reggel útra keltek Dunaszerdahelyről, hogy időben megérkezzenek és meleg étellel várják a csapatot.

Az emléktúra megszervezésében sokat segített Zsófi edzője,Markovics János, akinek köszönhetően minden résztvevő emlékérmet is kapott. A biciklitúrát a Seishin karate klub több tagja is végigcsinálta,ezzel is tisztelegve Zsófi emléke előtt.

kovacskatazsofia

Néhány perces rövid megemlékezés és gyertyagyújtás után a Feszty-parkban, mindenki kipihente az út fáradalmait. A délután jó hangulatban, kellemes beszélgetésekkel telt, majd lassan mindenki útnak indult. Sokan voltak, akik a visszautat is kerékpárral tették meg. De aki ezt már nem tudta vállalni, nekik a szervezők biztosítottak fuvart Ekecsig.

A résztvevők visszajelzései alapján, mindenki elégedetten távozott, azzal az ígérettel, hogy jövőre is találkozni szeretnének ezen az emléktúrán.

A szervezők pedig bíznak abban, hogy most már sikerült egy hagyományt teremteni és még sok éven keresztül lesz kinek megszervezni a túrát.

Be the first to comment on "Kerékpáros emléktúra/ Kovács Kata Zsófiára emlékeztek"