Egy jó hangulatú biciklis emléktúra

Seishin Karate Klub, V. Biciklis emléktúra, Kovács Kata Zsófia emlékére 2

Idén július 9-én immár V. alkalommal került megrendezésre a „Harcos útja” elnevezésű kerékpáros emléktúra.

Seishin Karate Klub, V. Biciklis emléktúra, Kovács Kata Zsófia emlékére 2

Az emléktúra a már 6 évvel ezelőtt tragikusan elhunyt 16éves fiatal lány, az ekecsi Kovács Kata Zsófia emlékének megőrzésére  indult el. Zsófi sportoló volt, 8éves korától a Seishin Karate Klub aktív tagja. Sok hazai és nemzetközi dobogós helyet szerzett. 2015-ben a lengyelországi Európa bajnokságon ezüstérmes lett.

Képek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3684823175077667&type=3

Az emléktúrát Zsófi édesanyja kezdeményezte, azzal az elképzeléssel, hogy mozgásra, sportolásra ösztönözze Ekecs és környéke lakosait. Az útvonal pedig Ekecs-Gúta-Martos, ami összesen 46km. Az emléktúrán évről –évre többen vesznek részt. Nem csak a falubeliek, de a Csallóköz több településéről-Úszortól Dunaszerdahelyen,Galántán  keresztül egészen Komáromig-vettek részt a kerékpározás szerelmesei. Voltak köztük profi bringázók, akik évente több ezer kilométert tudhatnak magukénak, de egészen kezdők illetve hobbi szinten biciklizők is. A korosztály is nagyon vegyes volt, a legfiatalabb 8 évestől egészen a már nyugdíjban lévőkig mindenki jól bírta a túrát.

A résztvevők szombat délelőtt 9.45-órától gyülekeztek az ekecsi kultúrház udvarán, majd 10 órakor egy közös fotó elkészítése után, 22-en indultak útnak. A másik csapat Komáromból  indult szintén 10ó-kor. Mivel az időjárás nagyon kedvezett, kellemes tempóban lehetett tekerni, Gútára már délelőtt 11 órakor megérkezett mindkét csapat. Itt a helyi Polgármester Horváth Árpád, és Dr. Viola Miklós fogadta a kerékpárosokat és frissítővel kínálta őket  jóvoltából, amit nagy örömmel fogadtak el. Majd együtt tovább indult a csapat így Martosra már több, közel  40-en érkeztek be.

A kerékpárosok útja a Csallóköz meseszép tájain vezetett keresztül. Egymást váltották az érett gabonatáblák, mosolygós napraforgó és zöldellő kukoricaföldek. Gyakran tekertek különbféle kanálisok mentén és több helyen találkoztak az éppen aratást végző gazdákkal is.

Martosra a Feszty-parkba koradélután kb 13 óra magasságában érkezett meg a biciklis csapat. Itt már a szervezők kész ebéddel, frissítővel, gyümölcsökkel és egyéb finomságokkal várták őket. A frissítőket és az  ebédhez valókat Ekecs község polgármesterének Polák Lászlónak köszönhették. Markovics János a Seishin Karate Klub vezetője főzte meg a gulyást, aki már kora reggel útra kelt, hogy időben megérkezzenek és meleg étellel várják a csapatot.

Seishin Karate Klub, V. Biciklis emléktúra, Kovács Kata Zsófia emlékére

A gulyásnak megint nagy sikere lett.

Seishin karate Klub, Biciklis emléktúra 2022

Markovics János (Zsófi edzője) az emléktúra megszervezésében sokat segített, akinek köszönhetően minden résztvevő emlékérmet is kapott. A biciklitúrát a Seishin karate klub 15 tagja is végigcsinálta,ezzel is tisztelegve Zsófi emléke előtt.

Be the first to comment on "Egy jó hangulatú biciklis emléktúra"