Budapesten oktattunk Sensei Váczi Zoltán meghívására

Seishin Karate Klub Markovics dojo, Budapest 2023 január (2)

Tóth Gábor beszámolója: “Idén újra megrendezésre került Shihan Markovics János és Sensei Hupián Kristina egynapos edzőtábora.

Seishin Karate Klub Markovics dojo, Budapest 2023 január (2)
A délelőtti edzést mantrázással kezdtük, melynek az volt a célja, hogy segítse az edzésre hangolódást, majd a formagyakorlatok értelmezésével (bunkai) folytattuk. Néhány, gyakran használt védéshez illesztettünk különböző földreviteli-, rögzítési-, illetve fojtástechnikákat.
A délutáni edzés beszélgetéssel kezdődött az egészségmegőrzésről, melyet küzdőezés követett csoportbontásban. Az edzés témája az időzítés szerepe volt, így ennek megfelelő páros gyakorlatokkal csiszoltuk tudásunkat, melyek során főként a combra történő támadások, illetve a jól időzített elsőkezes ütések voltak terítéken.
Számomra a nap legérdekesebb része a bunkai gyakorlása volt. Mind a fojtások, mind a gáncs jellegű levitelek nagyon izgalmasak voltak.
Seishin Karate Klub Markovics dojo, Budapest 2023 január (1)
Köszönjük Shihannak az izgalmas edzéseket!”

Be the first to comment on "Budapesten oktattunk Sensei Váczi Zoltán meghívására"